Egy 500 m magas hegy csúcsáról kéttengeri kikötő látszólagos távolsága 72°18'; a két kikötő depressziószöge 6°42' és 7°30'. Milyen messze van a két kikötő egymástól?

2011. aug. 3. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott megakadtam, hogy távolságot szögben adtál meg.
2011. aug. 3. 16:52
 2/5 bongolo ***** válasza:

Legyen az egyik kikötő távolsága légvonalban X, a másiké Y, egymástól pedig Z távol vannak. Ez a három egyenes meghatároz egy háromszöget, aminek a hegy csúcsánál lévő szöge 72°18'


A depresszió szögeket nézve azt tudjuk, hogy 500/X = sin(6°42') valamint 500/Y = sin(7°30'). Ezek alapján X és Y kiszámolható.


X, Y valamint a köztük lévő szöget is ismerjük most már, ezekből a koszinusz tétellel kijön Z.


Érthető így ábra nélkül? Próbáld kiszámolni ezek alapján, ha nem megy, szólj.

2011. aug. 3. 17:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyjából én is így gondolkodtam csak nem voltam benne biztos
2011. aug. 4. 08:45
 4/5 anonim válasza:
8.96 km a kettő távolsága? vagy rosszul számoltam?
2011. aug. 16. 15:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát eléggé. 4,8 km lett a jó
2011. aug. 17. 08:26