Mennyi ideig tartózkodhat 20 ember egy 2 m magas,24 négyzetméter alapterületű tökéletesen zárt helyiségben, ha egy ember percenként kb. 0,4 köbdeciméter szén-dioxidot lélegzik ki?

2011. okt. 2. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy elég hülye feladat. 2m*24m^2=48m^3. 20*0,4 dm^3/perc =8dm^3/perc=0,008m^3/perc. 48/0,008=6000 perc. Viszont nem számolja, hogy az emberek is teret foglalnak, nem akkor fulladnak meg, ha a tér feltelik széndioxiddal, a levegő kis százaléka oxigén (a kb 70% nitrogénnel a szervezetünk nem kezd semmit), nem egyszerre fulladnak meg az emberek...
2011. okt. 2. 15:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt is célszerű belekalkulálni, hogyha a levegő CO2 koncentrációja eléri az 5%-ot, akkor még elegendő oxigén esetében is elkezdünk fulladni.... szóval tényleg elég butafeladat, túl sok a tényező.
2011. okt. 2. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük, hogy egy ember kb 70 köbdeci teret foglal el, és 5%-os széndioxid tartalmú levegőben erősen fuldoklik, akkor kb 291 és fél perc múlva fulladnak meg. Ez nagyjából 5 órát jelent.
2011. okt. 2. 20:31