Egy kísérlethez tartozó eseménytér 5-elemű. Adott az elemi események valószínűsége: P (1) =P (2) =0. 05 P (3) =P (4) =0.15 P (5) =0.6?


Adja meg az alábbi események valószínűségét!


A ={ 1 vagy 5 bekövetkezik }

B ={ 1, 4, vagy 2 bekövetkezik }

C ={ 3 nem következik be }


P(A)= ? P(B)= ? P(C)= ?


2010. okt. 24. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egy nehéz feladat, elég, ha logikusan közelítjük meg a dolgokat.

P(A) = P(1) + P(5) = 0,05 + 0,6 = 0,65

P(B) = P(1) + P(4) + P(2) = 0,05 + 0,15 + 0,05 = 0,25

P(C) = 1 - P(3) = 1 - 0,15 = 0,85

P(C)-t úgy is csinálhatod, hogy összeadod P(1)-től P(5)-ig, kivéve persze a P(3)-at.

2010. okt. 24. 21:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem gondoltam volna hogy ez ilyen egyszerű, azt hittem valami bonyolult számítások kellenek hozzá.
2010. okt. 24. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem! :)
2010. okt. 24. 22:17