Az egész egy gyök alatt van!2024. jan. 23. 14:56
1/2 anonim válasza:
Alakítsuk át a gyökjel alatti kifejezéseket úgy, hogy kiemelünk 1/7-et:
(8/7+9/14+10/21+⋯+119/784) = (1/7)*(8 + 9/2 + 10/3 +...+119/112)
valamint
-(1+1/2+1/3+⋯1/112) = (-1/7)*(7 + 7/2 + 7/3 +...+7/112)
Az egész gyökjel alatti kifejezés együtt így fog kinézni:
(1/7)*(8 + 9/2 + 10/3 +...+119/112)-(1/7)*(7 + 7/2 + 7/3 +...+7/112)
Emeljünk ki ebből 1/7-et:
(1/7)*(1 + 2/2 + 3/3 +...+112/112) = (1/7)*112 = 16
Végezzük el a gyökvonást: √16 = 4, a 4 pedig négyzetszám.
2/2 anonim válasza:
8/7-1=1/7
9/14-1/2=1/7
10/21-1/3=1/7
...
119/784-1/112/1/7
a:=sqrt(112/7)=sqrt(16)=4