2020. márc. 24. 15:18
1/3 anonim válasza:
0^2=0 maradék 0
1^2=1 maradék 1
2^2=4 maradék 4
3^2=9 maradék 1
4^2=16 maradék 0
5^2=25 maradék 1
6^2=36 maradék 4
7^2=49 maradék 1
Bármely a természetes szám a=8k+m alakba írható, ahol k természetes szám, m a {0,1,2,3,4,5,6,7} halmaz eleme.
a^2=(8k+m)^2=64k^2+16km+m^2 8-as maradéka egyenlő az m^2 8-as maradékával, tehát 0, 1 vagy 4.
2/3 anonim válasza:
A négyzetszámok 1;4;9;16;25;36;49;64;81;100...
nyolccal osztva a maradékok 1;4;1;0;1;4;1;0,1;4...
Innen már menni fog.
3/3 Tom Benko válasza:
0^2=0
1^2=1
2^2=4
3^2=1
Utána ezek ismétlődnek.