Ezt a matek feladatot, hogyan kell megoldani?


Egyáltalán nem megy és a tanárunk táblázatban is kéri a levezetést. A feladat levezetését sehol nem találom.

A feladat így szól:

Az állatkert két elefántja Fáni és Fáncsi. Fáni 24évvel korábban született, és így négyszer annyi idős, mint Fáncsi. Hány évvesek az elefántok?


Nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segíteni.



2023. dec. 28. 16:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Fáni x, Fáncsi x-24 éves.


x=4(x - 24)


...

2023. dec. 28. 16:17
 2/22 A kérdező kommentje:

1

Nem fogadja el.

Bővebb levezetést kér.

X és y bevezetésével.

Fáni az x, Fáncsy y.


És ez nem egy táblázatos megodlás.


De köszönöm.

2023. dec. 28. 16:26
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
y=x-24 ....
2023. dec. 28. 16:42
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

#2

Akkor ...

2023. dec. 28. 16:50
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Fáni életkora: x-24

Fáncsi életkora: (x-24)/4

Vagyis: x-24=4[(x-24)/4] /ÖV

x-24=x-24 /+24

x=x /-x

0=0

Vagyis bármilyen x-re igaz az egyenlet, nem határozható meg konkrétan az elefántok életkora.

De két ismeretlennel:

Fáni: x

Fáncsi: y

x-24=4(y-24) /ÖV

x-24=4y-96 /+24

x=4y-72

Mivel x=y+24:

y+24=4y-72 /+72

y+96=4y /-y

96=3y /:3

32=y

Tehát Fáncsi 32 éves.

Vagyis Fáni: 32+24=56

Táblázatban:

Elefánt/Név Életkor(év) Életkor 24 évvel korábban

Fáni x x-24

Fáncsi y y-24

2023. dec. 28. 16:57
 6/22 anonim ***** válasza:

#5

Hú!

2023. dec. 28. 16:59
 7/22 A kérdező kommentje:

5

Köszönöm

Közben átküldtek egy megoldást.

Ott Fáni 32 éves, Fáncsi meg 8.

De ez a megoldás nekem jobban tetszik 😄

2023. dec. 28. 17:07
 8/22 anonim ***** válasza:

#7

Elég bak ez neked.

2023. dec. 28. 17:09
 9/22 anonim ***** válasza:
*baj
2023. dec. 28. 17:10
 10/22 anonim ***** válasza:

7# 5-ös vagyok

Leírnád (akár privátban) a másik megoldást? Csak érdekel mennyire tér el.

Egyébként meg nincs mit, szeretem a matekot.

2023. dec. 28. 17:10
1 2 3