Bencevagyok17 kérdése:

Két sokszög belső szögeinek összege fokokban kifejezve 39 híján 21-szerese az összes oldal és összes átló száma összegének.Az összes átló száma 99-cel nagyobb az összes oldal számánál. Hány oldalúak a sokszögek?


Csak az egyenlet felírásos részét nem értem, a többi megy.

Köszönöm ha segítesz.



2023. dec. 4. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

180(x-2)+180(y-2)+39=21(x(x-1)/2+(y(y-1)/2)

x(x-3)/2+y(y-3)/2-99=x+y

------------------------------------------------------------

2023. dec. 4. 19:52