H 1 konvex sokszög belső szögei összeséhez hozzáadjuk 1 külső szögét akkor 2283 at kapunk, hány oldalú a sokszög?

Másodfokú egyenletet még nem tudunk megoldani, elvileg így is tudni kéne
2023. máj. 22. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

(N-2)*180=2283

N-2=12,683

N=14,683

Veszed az egészrészét. N=14 oldalú a sokszög

2023. máj. 22. 18:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de hozzá adjuk egy külső szögét is
2023. máj. 22. 18:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Te most azt azámlltad ki, hogy egy belső szöge 14,683 lenne, ha nem lenne ott a hozzáadjuk egy külső szögét mondat
2023. máj. 22. 18:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam. A második válaszomat tekintsétek semmisnek😅
2023. máj. 22. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:

N oldali konvex sokszög belső szögeinek összege (N-2)*180.

Ez alapján a 14 oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege (14-2)*180=2160 fok.

A kérdésben megadott külső szög pedig 2283-2160=123 fok.

2023. máj. 22. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy szabályos-e a sokszög...

Ha az....

2023. máj. 22. 18:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nincs leírva a feladatban
2023. máj. 22. 18:57