Másodfokú egyenletet még nem tudunk megoldani, elvileg így is tudni kéne2023. máj. 22. 18:11
1/7 anonim válasza:
(N-2)*180=2283
N-2=12,683
N=14,683
Veszed az egészrészét. N=14 oldalú a sokszög
2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de hozzá adjuk egy külső szögét is
2023. máj. 22. 18:22
3/7 A kérdező kommentje:
Te most azt azámlltad ki, hogy egy belső szöge 14,683 lenne, ha nem lenne ott a hozzáadjuk egy külső szögét mondat
2023. máj. 22. 18:23
4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam. A második válaszomat tekintsétek semmisnek😅
2023. máj. 22. 18:25
5/7 anonim válasza:
N oldali konvex sokszög belső szögeinek összege (N-2)*180.
Ez alapján a 14 oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege (14-2)*180=2160 fok.
A kérdésben megadott külső szög pedig 2283-2160=123 fok.
6/7 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy szabályos-e a sokszög...
Ha az....
7/7 A kérdező kommentje:
Az nincs leírva a feladatban
2023. máj. 22. 18:57