Nemakiregondolsz kérdése:

Mi a teendő ha egy abszolútértékű ismeretlen van egy egyenletben? Pl. 16^|x|-2 = 4


2023. okt. 3. 16:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mindent ugyanúgy csinálsz; átírod a jobb oldalt 1/16 hatványaként:


(1/16)^(4-2|x-3|) = (1/16)^(-2)


„Szig. mon”


4-2|x-3| = -2, rendezés után:


|x-3| = 3, ezt pedig gondolom meg tudod oldani.


Itt is vannak más utak a megoldáshoz.

2023. okt. 3. 17:53
1 2