Robetko kérdése:

Két szám különbsége 140. Az egyik szám 72-vel nagyobb a másik kétszeresénél. Melyek ezek a számok???


#matematika #iskola #szám #két ismeretlen
2023. márc. 2. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

X-y=140

X+72=2y


Innentől már csak az egyenletrenszert kell megoldani, de azt nem csinálom meg helyetted. 😋

2023. márc. 2. 20:47
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Az egyik szám x, a másik x+140.

a)

x=2*(x+140)+72


b)

x+140=2x+72


Ezeket az egyenleteket kell megoldani.

2023. márc. 2. 20:56
 3/8 A kérdező kommentje:
mi az hogy a meg b?
2023. márc. 2. 22:19
 4/8 A kérdező kommentje:
68,208
2023. márc. 2. 22:22
 5/8 krwkco ***** válasza:
76%

És a megoldás egy lehetséges menete:

A kisebb szám x, a nagyobbik 72+2x. A különbségük x+72=140.

x=68. 2x+72=140+68=208

2023. márc. 2. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az a) és b) azt jelenti, hogy két megoldás van, mert a szöveg nem szól arról, hogy melyik szám nagyobb a másik kétszerese el 72-vel.
2023. márc. 3. 02:09
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Kétszeresenel
2023. márc. 3. 02:18
 8/8 anonim ***** válasza:

A két megoldás:

(68; 208)

(-352; -212)

2023. márc. 3. 17:13