2023. márc. 2. 20:20
1/8 anonim válasza:
X-y=140
X+72=2y
Innentől már csak az egyenletrenszert kell megoldani, de azt nem csinálom meg helyetted. 😋
2/8 anonim válasza:
Az egyik szám x, a másik x+140.
a)
x=2*(x+140)+72
b)
x+140=2x+72
Ezeket az egyenleteket kell megoldani.
3/8 A kérdező kommentje:
mi az hogy a meg b?
2023. márc. 2. 22:19
4/8 A kérdező kommentje:
68,208
2023. márc. 2. 22:22
5/8 krwkco válasza:
És a megoldás egy lehetséges menete:
A kisebb szám x, a nagyobbik 72+2x. A különbségük x+72=140.
x=68. 2x+72=140+68=208
6/8 anonim válasza:
Az a) és b) azt jelenti, hogy két megoldás van, mert a szöveg nem szól arról, hogy melyik szám nagyobb a másik kétszerese el 72-vel.
8/8 anonim válasza:
A két megoldás:
(68; 208)
(-352; -212)