Erre jó megoldás,hogy
2x-8+2>x+6
?
8. Osztályos feladat a 2020-as kiadású matematika könyvben, de még nekem is fejfájást okoz!
2020. nov. 3. 16:21
3/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi!
És az hogy "egy kétjegyű szám szamjegyeinek osszege 11. Ha a szamjegyek felcserelesevel kapott szamot hozzaadjuk a ketjegyu szam haromszorosahoz, 197et kapunk. Melyik ez a 2jegyu szam?"
Szamolgattunk es az jott ki h 83, de ez tényleg csak ennyi?hogy az összes esetet megvizsgaljuk? Egyenlőtlenségek témakör alatt van a feladat.
2020. nov. 3. 16:39
4/5 A kérdező kommentje:
#1miert -2 es miert =? A feladat leirasban is az van hogy nagyobb,nem az h egyenlő.
2020. nov. 3. 16:41
5/5 anonim válasza:
A szám: 10x+11-x=9x+11
A felcserélt szám: 10(11-x)+x=110-9x
(110-9x)+3(9x+11)=197
110-9x+27x+33=197
18x=55
x=3
A szám 38
A felcserélt szám: 83
83+3*38=197