Egy szám kétszeresénél nyolccal kisebb szám 2vel nagyobb, mint az eredeti számnál 6tal nagyobb szám?


Erre jó megoldás,hogy

2x-8+2>x+6

?


8. Osztályos feladat a 2020-as kiadású matematika könyvben, de még nekem is fejfájást okoz!


2020. nov. 3. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2x-8-2=x+6
2020. nov. 3. 16:30
 2/5 anonim válasza:
Ez így jó, igen
2020. nov. 3. 16:31
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké köszi!

És az hogy "egy kétjegyű szám szamjegyeinek osszege 11. Ha a szamjegyek felcserelesevel kapott szamot hozzaadjuk a ketjegyu szam haromszorosahoz, 197et kapunk. Melyik ez a 2jegyu szam?"

Szamolgattunk es az jott ki h 83, de ez tényleg csak ennyi?hogy az összes esetet megvizsgaljuk? Egyenlőtlenségek témakör alatt van a feladat.

2020. nov. 3. 16:39
 4/5 A kérdező kommentje:
#1miert -2 es miert =? A feladat leirasban is az van hogy nagyobb,nem az h egyenlő.
2020. nov. 3. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A szám: 10x+11-x=9x+11

A felcserélt szám: 10(11-x)+x=110-9x


(110-9x)+3(9x+11)=197

110-9x+27x+33=197

18x=55

x=3


A szám 38

A felcserélt szám: 83

83+3*38=197

2020. nov. 3. 16:45