Gondoltam egy számot. A szám feléhez hozzáadva a szám kétszeresét és a kapott eredményt 7-tel osztva az eredeti számnál 36-tal kisebb számot kaptam. Melyik számra gondoltam?

2015. ápr. 26. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

(x/2+2x)/7=x-36

5x=14(x-36)

x=72

2015. ápr. 26. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:

nemám!


x=56

2015. ápr. 26. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan! Az előbb én is rosszul számoltam, először 252 jött ki, de aztán rájöttem, hogy a 7X-et nem szoroztam meg 2-vel!
2016. júl. 9. 00:22