C, egy kétjegyű szám második számjegye 1-gyel nagyobb az elsőnél. Ha mindkét számegyét 2-vel növeljük, akkor az eredeti es az új szam összege 90. Mi az eredeti szám?2017. márc. 5. 12:24
1/2 anonim válasza:
G)
2*[10*(2x) + 3x] - 6 = 10*(3x+2) + (2x+2)
Ez lesz az egyenleted. Megoldod x-re, és azt kapod, hogy az első számjegy a 4, a második számjegy a 6 lesz, vagyis az eredeti szám a 46.
C)
10x + (x+1) + 10*(x+2) + (x+3) = 90
Ezt kell megoldani, és megkapod, hogy az első számjegy x=3 lesz, vagyis a második szám 4, tehát az eredeti szám a 34.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 5. 14:02