Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 8. Ha felcserélem a számjegyeit, akkor az eredeti számnál20-szal kisebb szám harmadát kapom. Melyik ez a szám?

2015. ápr. 26. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:

10A+B=(10B+A-20)/3

B=8-A

30A+3B=10B+A-20

29A-7B=-20

29A-56+7A=-20

A=1

B=7

2015. ápr. 26. 17:03