Ezt a feladatot kaptam házi feladatnak és valaki olyanra lenne szükségem aki érthetően le tudná ezt vezetni. Sajnos mindenhogy próbáltam de nem jutottam eredmenyre2015. márc. 12. 20:29
1/2 anonim válasza:
nézzük meg mennyi cukor volt eredetileg benne
8=x/150 *100
(8*150)/100 = x = 12g
aztán megnézzük a hozzáadott cukor után mennyi a töménység
20g/158g *100 = 12,66 m/m%
írjunk fel egy keverési egyenletet hogy emellett a cukortartalom mellett mennyi víz kellene az eredeti w% kétszereséhez
m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3
20*100+0*m2=(20+m2)*16
2000 = 16m2+ 320
105=m2 (ez csak a víz tömege!)
tehát most van benne 138g víz (158-20) amiből 33g vizet kell elpárologtatni
mi volt ebben olyan nagyon nehéz?!
2/2 anonim válasza:
a második lépés nem olyan fontos, mert először úgy akartam megcsinálni, hogy konkrétan a párologtatásra írom fel a keverést, de ez így talán közérthetőbb