Jviki9292 kérdése:

Egy egyenlő szárú háromszög alapján fekvő szöge 30-fokkal nagyobb , mint szárszögének kétszerese.Mekkorák a háromszög szögei?

Valaki tud segíteni ? Sürgős lenne

2021. máj. 25. 16:56
 1/1 anonim válasza:

2*(2x+30)+x=180

4x+60+x=180

5x+60=180

5x=120

x=24


2x+30=2*24+30=78


78+78+24=180

2021. máj. 25. 17:59