Hogyan hozod egyszerűbb alakra?

((cosx)^4+(sinx)^4)/4 - ((cosx)^6+(sinx)^6)/6

2023. aug. 21. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Első gondolatra felteszem, kelleni fog a sin és cos közötti azonosság. az átírás után közös nevező, algebrázás, és a végén, gondolom, lehet egyszerűsíteni
2023. aug. 21. 15:25
 2/4 anonim ***** válasza:

(sinx)^2+(cosx)^2=1


(sinx)^4+(cosx)^4=1-2(sinx)^2(cosx)^2


(sinx)^6+cos(x)^6=((sinx)^2+(cosx)^2)((sinx)^4+(cosx)^4-(sinx)^2(cosx)^2)


t=(sinx)^2(cosx)^2 helyettesítés


A keresett kifejezés:

(1-2t)/4-(1-3t)/6=(3-6t+2+6t)/12=5/12

2023. aug. 21. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Írd át a (sin x)^4-t (sin²x)²-re, és hasonlóan a (sin x)^6-t (sin²x)³-ra, és a cos-nál is hasonlóan. A sin²x + cos²x = 1 azonosságot alkalmazva szabadulj meg a cos-tól (vagy a sin-tól), utána már csak algebrázni kell, ahogy 1-es is írta, és szépen ki fog esni minden szögfüggvényes kifejezés, eredményül csak 1/12 fog maradni.
2023. aug. 21. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs!

A keresett kifejezés:


(1-2t)/4-(1-3t)/6=(3-6t-2+6t)/12=1/12

2023. aug. 21. 16:23