Valaki tud segíteni ezekben? Hozd egyszerűbb alakra a köv.kifejezést! a(1-a)+2a(a+3)-4(5a-3)= Számítsd ki az értékét,ha a=-2! Mennyi a 7,8 ellentettjének és a -3,92 abszolút értékének összege?


2022. aug. 9. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Házi feladatok elkészítése: 10e huf+áfa, valamint minden megkezdett munkaóra 500 huf+áfa.
2022. aug. 9. 13:09
 2/4 anonim válasza:
58%

Huh... Régen volt már. Azért megpróbálok segíteni, bár garanciát nem vállalok rá. :D


Első:

a(1-a)+2a(a+3)-4(5a-3)=

a-a²+6a-20a+12=

-13+a²+12=

Behelyettesítés:

a=-2

-13*(-2)+(-2)²+12=

26+4+12=42


Második:

7,8 ellentettje: -7,8

3,92 abszolút értéke: 3,92

-7,8+3,92=-4,12


Legjobb tudásom szerint próbáltam meg válaszolni, remélem tudtam azért segíteni. :)

2022. aug. 9. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2#

A második tag szorzásánál lehagytad a 2a²-et:

a(1-a)+2a(a+3)-4(5a-3)=a-a²+2a²+6a-20a+12=a²-13a+12

A behelyettesítésnél már a jó összefüggést használtad, ezek szerint csak elírás volt.

2022. aug. 9. 19:57
 4/4 anonim válasza:
Igen, csak az volt, sajnálom, és köszi, hogy javítottad!
2022. aug. 9. 21:25