ez a megoldás: 2x-1, ha x >=1
-1, ha x < 1
ha x < 1 akkor is 2x-1 lesz nem?
nem értem
2019. aug. 4. 13:00
1/5 anonim válasza:
Ha elvégzed a gyökvonást, ezt kapod:
x + |x-1|
Ha x>1, akkor |x-1|=x-1, így x+(x-1)=2x-1
Ha x=1, akkor a függvényérték 1
Ha x<1, akkor |x-1|=-(x-1), így x-(x-1)=1
2/5 A kérdező kommentje:
De akkor az eredeti megoldás rossz ugye?
Mert abban az van ha x<1 akkor -1 az egyszerubb alak.
2019. aug. 4. 18:43
3/5 anonim válasza:
Ha x<1, akkor -1 a végeredmény. Helyettesíts be tetszőleges számot és számold ki, ha ránézésre nem tudod megmondani.
4/5 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul értelmezem?
Mert pl. -5 + |-5-1|= -5+6 = 1
2019. aug. 4. 19:36
5/5 anonim válasza:
3-as; érdemesebb lenne előbb megfogadni a saját tanácsodat, aztán tanácsolni...
Kérdező; igen, akkor rossz a megoldás. Levezettem, hogy miért lesz mindig 1, hogyha x<1.