Hozza egyszerűbb alakra a következő kifejezést! X+4-edik gyök alatt (x-1) ^4?


ez a megoldás: 2x-1, ha x >=1

-1, ha x < 1



ha x < 1 akkor is 2x-1 lesz nem?

nem értem


2019. aug. 4. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha elvégzed a gyökvonást, ezt kapod:


x + |x-1|


Ha x>1, akkor |x-1|=x-1, így x+(x-1)=2x-1

Ha x=1, akkor a függvényérték 1

Ha x<1, akkor |x-1|=-(x-1), így x-(x-1)=1

2019. aug. 4. 15:18
 2/5 A kérdező kommentje:

De akkor az eredeti megoldás rossz ugye?

Mert abban az van ha x<1 akkor -1 az egyszerubb alak.

2019. aug. 4. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha x<1, akkor -1 a végeredmény. Helyettesíts be tetszőleges számot és számold ki, ha ránézésre nem tudod megmondani.
2019. aug. 4. 19:13
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul értelmezem?

Mert pl. -5 + |-5-1|= -5+6 = 1

2019. aug. 4. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

3-as; érdemesebb lenne előbb megfogadni a saját tanácsodat, aztán tanácsolni...


Kérdező; igen, akkor rossz a megoldás. Levezettem, hogy miért lesz mindig 1, hogyha x<1.

2019. aug. 4. 20:39