A Mozaikos megoldókulcs szerint ez a megoldás:

-sin a- gyök 3*cos a

A levezetését viszont nem értem, és egyszer sem csináltunk ilyet, de holnapra tudnom kéne..

Valaki le tudná számolassal, mindenestol vezeni?



2020. jún. 7. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


cos150°cosa-sin150°sina+cos60°cosa+sin60*sina-sin30*cosa-cos30°sina-

-sin120°cosa+cos120°sina=...

[link]

...=-sqrt(3)/2cosa-1/2sina+1/2cosa+sqrt(3)/2sina-1/2cosa-sqrt(3)/2sina-

-sqrt(3)/2cosa-1/2sina=...

Összevonás

...=-sqrt(3)cosa-a

2020. jún. 7. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocs! a vége:

...=-sqrt(3)cosa-sina


Csak eléred, amit akarsz, csak nehogy gondolkonjon kelljen!!!! Addig küzdesz, mígy valaki megoldja helyetted.


Az addíciós tételeket, a nevezetes szögek szögfüggnényeit és atrigonometrikus Pitagorasz-tételt tanuld meg.

2020. jún. 7. 14:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszomom! Hidd el, ultem folotte, de vannak mas feladatok is. Szerintem neked se menne, ha eletedbe nem lattal volna elotte egy ilyen feladatot. Mert en nem lattam. Ha a kiindulast sem tudom, hiaba gondolkodok orakig. Mast sem csinaltam..
2020. jún. 7. 14:28
 4/9 A kérdező kommentje:
A feladat első sorában miért +sin 60*sin(a)??Miért pozitív az előjel, ha a feladtban megatív?
2020. jún. 7. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha megnézted volna a linket, amit küldtem, akkor látnád, hogy

cos(a-b)=cosa*cosb+sina*sinb.


Direkt nem nézed meg a választ, amit kapsz?

2020. jún. 7. 14:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Enis próbálom megoldani, De nekem az elöjelek másképp jönnek ki, és nem ertem miert. Persze tudom, hogy ahol minusszal kezdodik, oda Zarojel kell, es felbontasnal megvaltoznak a uarojelen beluli ertekek, de miert van hogy nehol megvaltozott nehol nem?!
2020. jún. 7. 14:36
 7/9 A kérdező kommentje:

De ezeket fejbol tudtamezeket az azonossagokat. Megneztem

Most jottem ra, hogy a feladatot a fuzetbe eosszul irtam fel.

2020. jún. 7. 14:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Na mostmár leirtam ujra, így már ertem.
2020. jún. 7. 14:40
 9/9 A kérdező kommentje:
De a megoldás nem jön ki összevonással ... nem hiszem el...
2020. jún. 7. 14:49