Erre egyszerűbb megoldás van?


[link]


Pl. Az a)kérdés, hogy a pontok összege 5legyen.


Azt csináltam hogy 5egyes legyen, de megnéztem hogy ez hogy lehetséges.

Az első kockával dobjuk mind az 5 egyest, ugye mindegyik kockával hatszor dobunk.

Tehát az A kockával dobtunk 5 egyest, meg kell nézni hogy hány eset van arra hogy ezzel 5 egyest dobjunk( 6eset lehetséges, 6 alatt az 5).

Majd ekkor B kockával csak nullát dobhatunk.

Ennek az eredménye így:

6*1/2^6*1/3^6.


Majd jön az hogy A kockával 4 egyest, és B kockával 1 egyest dobunk.

Erre már időigényesebb az esetek kiszamolasa.


Majd jön az hogy A kockával 3egyes, és B kockával 2egyes.

Ez is igen hosszú.



Valami sokkal egyszerűbb megoldás van erre?


2020. máj. 4. 17:38
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

a) 0; b) 5; c) 7; d) 12; e) 13.

1. dobókocka:

0-t dob: p10 = 3/6 = 1-p11

1-2t dob: p11 = 3/6

2. dobókocka:

0-t dob: p10 = 2/6 = 1-p21

1-et dob: p11 = 4/6


e) 13 Ez lehetetlen eset, mert legfeljebb 6*2 db egyest dobhatunk.

a) 0: P(0) = p10^6 + p20^6

b) 5: k = 0,1,2,3,4 vagy 5 alkalommal dobunk 1-est az első kockával és ugyanekkor 5-k = 5,4,3,2,1, vagy 0 alkalommal 1-est a 2. kockával. Az 1. kockával pl. 3-szor 1-et dobni (6 alatt 3) féleképpen lehet. Az általános képlet az lesz, hogy:

P(5) = szumma(k=0...5) (6 alatt k)·p11^k·p10^(6-k)·(6 alatt 5-k)·p21^(5-k)·p20^k

c) 7: Egy ugyanígy műkődik, csak az egyikkel 1,2,3,4,5,6-ot, a másikkal 6,5,4,3,2,1-et dobsz.

d) 12 = 6*(1+1) P(12) = p11^6+p21^6

2020. máj. 4. 20:41
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

B+! Elgépelés volt. Helyesen:

a) 0: P(0) = p10^6 * p20^6

d) 12 = 6*(1+1) -> P(12) = p11^6*p21^6

2020. máj. 4. 20:42