A: a(négyzet)/a
B: 1/b*(gyök)b
C: (az egész is gyökbe) (gyök) 5 +(nem gyök) 1/(gyök) 5 +(nem gyök) 1
D: (az egész gyökbe) 1/(d+e)
2023. febr. 23. 20:11
1/1 anonim válasza:
A: a(négyzet)/a = a
B: 1/b*(gyök)b = b^(-1)*b^(1/2) = b^(-1+1/2) = b^(-1/2),
C: (az egész is gyökbe) (gyök) 5 +(nem gyök) 1/(gyök) 5 +(nem gyök) 1
= 5^(1/4) + 5^(-1/4) + 1
D: (az egész gyökbe) 1/(d+e) = (d+e)^(-1/2)