Hogy tudom egyszerűbb alakra hozni ezeket a kifejezéseket?


A: a(négyzet)/a


B: 1/b*(gyök)b


C: (az egész is gyökbe) (gyök) 5 +(nem gyök) 1/(gyök) 5 +(nem gyök) 1


D: (az egész gyökbe) 1/(d+e)


2023. febr. 23. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A: a(négyzet)/a = a


B: 1/b*(gyök)b = b^(-1)*b^(1/2) = b^(-1+1/2) = b^(-1/2),


C: (az egész is gyökbe) (gyök) 5 +(nem gyök) 1/(gyök) 5 +(nem gyök) 1

= 5^(1/4) + 5^(-1/4) + 1


D: (az egész gyökbe) 1/(d+e) = (d+e)^(-1/2)

2023. febr. 24. 04:11