Hozzuk egyszerűbb alakra a következő kifejezéseket ( alfa hegyesszög) (? )


sin^2alfa/1+cos alfa +cos alfa


Hogyan működik az egyszerűbb alakra hozás a hegyesszögek szögfüggvényeinél?Már fél órája próbálok rájönni,de nem nagyon jöttem rá semmire



2019. márc. 17. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hegyesszög, akkor az olyan szempontból jó, hogy a szinusza és a koszinusza is pozitív.


Másrészt szerintem azt próbáld meg, hogy a

sin(alfa)^2 + cos(alfa)^2 = 1^2

azonosságból kifejezed sin(alfa)^2-et, és helyettesíted.

2019. márc. 17. 17:13
 2/7 A kérdező kommentje:

Abból az azonosságból kiindulva akkor sin^2alfa =1-cos^2alfa


És akkor a kifejezésbe behelyettesítve lesz 1-cos^2 alfa/1+cos alfa +cos alfa


innen hogyan menjek tovább?

Lesz belőle 1-cos^2 alfa/1+cos^2 alfa?

csak mert a megoldókulcs azt írja,hogy a megoldás 1 lesz

2019. márc. 17. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam négyzetre emelve az 1-et. Szóval

1^2 – cos(alfa)^2.

a^2 – b^2,

(a + b)… Hm… (1 + cos(alfa))…

2019. márc. 17. 17:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Letudnad irni hogyan oldod meg?Vagom kifejeztuk hogy 1^2-cos^2alfa de sajnos a Hm... mel nem tudom mire gondoltal
2019. márc. 17. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

(a + b)*(a – b) = a*(a – b) + b*(a – b) = a^2 – b^2.

Ha most a helyére 1-et, azaz a^2 helyére 1^2-et, és b helyére cos(alfa)-t, azaz b^2 helyére cos(alfa)^2-et írunk,

akkor

(1 + cos(alfa))*(1 – cos(alfa)) = 1^2 – cos(alfa)^2 = sin(alfa)^2.


Próbáld meg ezt beírni.

2019. márc. 17. 17:39
 6/7 A kérdező kommentje:

1^2-cos alfa^2/1+cos alfa +cos alfa?


Csak ird le hogyan oldanad meg es abbol megprobalom megerteni mert ez igy nem megy.

2019. márc. 17. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Először a zárójelek helyes használatát tanuld meg! Mert így értlemetlen a kérdés!


sin^2alfa/1+cos alfa +cos alfa


=sin^2alfa+2cos alfa

2019. márc. 17. 21:02