Matek házim:számítsuk ki az alfa hegyesszög többi szögfüggvényét alfa meghatározása nélkül, ha tudjuk, hogy:a) cosa=0,8 ; b) sina=3/5 ; c) tga=2,1. hogy kell megoldani?

2012. ápr. 5. 13:29
 1/1 bongolo ***** válasza:

Olyan összefüggéseket használva tudod megoldani, hogy:


sin²α + cos²α = 1

tg α = sin α / cos α

ctg α = 1/tg α

tg²α + 1 = 1/cos²α


Próbáld meg ezekkel mindhármat megoldani, aztán írd meg, mi jött ki, leellenőrizzük.

2012. ápr. 5. 14:46