Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A függvényeknek, limes-es,...

A függvényeknek, limes-es, egyszerűbb alakra hozásoknak, egyik ismeretlen kifejezésének, deriválás-integrálásnak meg ilyeneknek, amik matekpéldákban vannak mi haszna van a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Felsorolok egypárat, de holnap estig is itt ülhetnénk:

-fizikai/kémiai/biológiai folyamatok leírása (infinitezimális/integrális problémák)

-mérnöki problémák megoldása, leírása, kezelhetősége

-matematikában, mint tudományban is van haszna: függvények analízise

-bizonyos folyamatok kielemzése (nem is kell ehhez pontosan ismernünk a függvényt)

Stb., még ezek is inkább csak zsákocskák, amiket, ha kinyitunk tovább lehetne sorolni, talán tudtam segíteni.

2015. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyit hozzáfűznék még az elsőhöz, hogy a valóságos megoldandó problémák, pl. műszaki, gazdasági, fizikai, egyéb problémák gyakran differenciálegyenletekre vezetnek. Lényegében a differenciálegyenletek azok az egyenletek, amelyek értelmet adnak az integrál- és differenciálszámításnak.

Mivel a mérnöki és műszaki fizikai területeken differenciálegyenletek nélkül levegőt sem lehet venni, ezért nélkülözhetetlen mind a kvalitatív, mind pedig a kvantitatív vizsgálatok megfelelő szintű ismerete.

2015. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inkább a gazdasági dolgoknál nem teljesen értem, hogy pl a matekozás időpocsékolás, mert egyrészt mi haszna ezeknek? Meg ha valaki középkorú szakmunkás kimegy külföldre az is többet keres az 1300 eurójával, mint a sok matekozó hülyegyerek a kb 150-250 ezer Ft-os gazdasági fizetésükért matekozgatnak 4 évig?
2015. okt. 1. 09:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy tegyük fel, hogy gazdasági vonalon tanul egy matekozgató arc, ki könyvelő, adószakértő, pénzügyi asszisztens, vagy bérszámfejtő szeretne lenni, hol és mennyire hasznos neki a fenti tananyag a leendő munkája során?
2015. okt. 1. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:

A matematika elvont tudomány, ezért az összefüggések észrevételében, megértésében alapvető szerepe van. Az ilyen képességek fejlesztése komplex, a legváltozatosabb matematikai feladatok megoldása fejleszti.

A gazdaságtudomány, egyáltalán a gazdaság, nagyon összetett, sokváltozós folyamat. Ezért az egyes részfolyamatok megértéséhez, összefüggéseik felismeréséhez kellő matematikai ismeretek nélkül gyakorlatilag nulla az esély. Rövidebben: megfelelően komoly matematikai ismeretek nélkül egyszerű gazdasági folyamatok megértése is kérdéses, nemhogy összetettebb problémáké.

Az orvos a gyakorlati tevékenysége során nem használja azt a konkrét ismeretet, hogy például egy sejt hogyan osztódik. De ha nem tudja, gyakorlatilag nem szabad engedni gyógyítani, mert ehhez képest véletlenszerű választással tovább maradsz életben.


Az életben való eligazodás megfelelő szintű ismereteket igényel. Ez a matematika ismerete nélkül nem lehetséges. A matematikában pedig a felsoroltak elemi ismeretnek számítanak.

2015. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyakran teszik fel azt a kérdést, egy adott (iskolai) tananyag mire jó, hol használom az életben. A legtöbb esetben a válasz: konkrétan úgy sehol. Viszont nélküle a legegyszerűbb gondolkodásra is képtelen vagy, nem érted a körülötted lévő problémákat, és azt sem, miért nem érted. Hát azért nem, mert az agy strukturált, az ismeretek egymásra épülnek, és ha egy alapvető dolog kimarad, akkor semmit nem fogsz megérteni abból, ami fölötte van. És egy idő után mindentől elmegy a kedved, lesz belőled egy semmihez sem értő, siránkozó ember, akinek a fő problémája, hogy senki sem érti meg őt. És nem lehet elmagyarázni neki, hogy ő nem érti a világot. A magyarázat megértéséhez szüksége volna az iskolában megszerezhető ismeretekre.
2015. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát de egy pénzügyi asszisztensnek, bérszámfejtőnek, könyvelőnek, adószakértőnek a négy alapműveletnél többre nincs is szüksége, nem? Én még sosem láttam embereket siránkozni, hogy nem értik a körülöttük lévő gazdasági problémákat, meg a világot és ezért nem érti meg őket senki, neked vannak ilyen ismerőseid? Inkább átlagembereket láttam, akiknek a matekozás egyfajta hóbort.
2015. okt. 1. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, na a gazdasági problémát pont nem mondtam példának. Őszintén, ha nézzük egy termék eladását, vagy akárminek a kereskedelmét, mindig a cél, hogy a lehető legtöbb pénz folyjon be, a lehető legkevesebb energiabefektetéssel. Ez pl. a matematikai analízisben egy függvény szélsőértékeinek a keresésére vezethető vissza. Persze ez más szakterületbe is bele nyúlik, de van valamilyen profitos képlet amit szintén szélsőérték kereséssel lehet felírni (ha érdekel utánanézek, már régen volt :D ).

A másik, ítélkezni nem akarok, lehet téged/titeket sokat szívattak matekkal, az igazi matek, alkalmazott matek azért nem arról szól. Próbáld tanártól függetlenül felfogni.

2015. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még mindig az #1 vagyok:

harmadik hozzászólásodra annyit, hogy sajnos külföldön sokfajta szakmával/végzettséggel jól lehet keresni, feltéve, ha az illető tudja mit csinál.

2015. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!