Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom meghatározni egy...

Hogyan tudom meghatározni egy ismeretlen villanymotor induktivitását?

Figyelt kérdés
Nem a képletre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy hogyan mérek meg induktivitását, mondjuk egy villanymotornak? Talán úgy, hogy különböző frekvenciájú váltóáramot kötök a tekercsre, és amper mérőt tennék a körbe és úgy visszaszámolom? De ha ez működne, akkor a szinuszos vizsgálófeszültségnek az effektív értékével kell számolni áramerősség szempontjából?
2015. júl. 8. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb induktivitásokhoz használható mérési módszer:

[link]

2015. júl. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na most itt frekvenciáról nincsen szó, pedig kellene, hogy szó legyen, mert az impedancia tekercsnél frekvenciafüggő. Nem értem, hogy milyen frekvencián érti a 2100 Ohmot.
2015. júl. 9. 06:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Hálózati 50Hz. A méréshez szükség van egy hálózati transzformátorra, műszerre, és egy (,vagy több) etalon ellenállásra.
2015. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló módszerek még:

- 3 ampermérős módszer (ez ugyanolyan, csak nem sorosan, hanem párhuzamosan vannak)

- ampermérő, voltmérő és wattmérő módszer

- ampermérő és voltmérő, és külön ellenállásmérés módzser

2015. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már találtam végre hozzá egy épkézláb leírást, amiben MINDEN paramétert meg lehet határozni egy ismeretlen motorról! Induktivitás, motorállandó, tehetetlenségi nyomaték, csapágysúrlódás.
2015. júl. 9. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!