Egy kis segítséget szeretnék kérni egy feladatban. Vagyis kettőben:
3-(x-1)+(-4+3-2x)
(2x+3).x-2x^2
Előre is köszönöm a segítséget!
2016. szept. 21. 18:14
1/2 anonim válasza:
3-(x-1)+(-4+3-2x) = 3-x+1-4+3-2x = 3-3x.
(2x+3)•x-2x^2 = 2x²+3x-2x² = 3x.
Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kedves Sz.Gy.! Sokat segített!
2016. szept. 21. 19:12