Algebrai kifejezések egyszerűbb alakra hozása. Kérhetek segítséget?


Egy kis segítséget szeretnék kérni egy feladatban. Vagyis kettőben:


3-(x-1)+(-4+3-2x)


(2x+3).x-2x^2


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. szept. 21. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

3-(x-1)+(-4+3-2x) = 3-x+1-4+3-2x = 3-3x.


(2x+3)•x-2x^2 = 2x²+3x-2x² = 3x.


Sz. Gy.

2016. szept. 21. 19:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kedves Sz.Gy.! Sokat segített!
2016. szept. 21. 19:12