((p/q^2-pq)+(q/p^2-pq))*(pq^2 + qp^2)/(q^2-p^2)2016. szept. 18. 08:54
1/2 anonim válasza:
(1) ((p/q^2-pq)+(q/p^2-pq))=(p^3+q^3-2p^3q^3)/(p²q²)
(2) (pq^2 + qp^2)=pq(p+q)
(3) ((q²-p²)=(q-p)(q+p)
Tehát (1) tört nevezőjében és (2) számlálójában ott van a (pq), továbbá (2) számlálóban és (3) nevezőben is ott van a (p+q). Lehet velük egyszerűsíteni. Tehát marad a (p^3+q^3-2p^3q^3)/(pq(q-p)) tört. OK? Sz. Gy.
2/2 Tom Benko válasza:
Emeld ki a közös tényezőket, és egyszerűsíts!