Levezetésben kérek szépen segítséget! Egy évszámhoz hozzáadunk 156-ot. A kapott összeget elosztjuk 2-vel, majd az eredményből elveszünk 896-ot. Az így kapott különbséget 19-cel megszorozva az idei évszámot kapjuk. Melyik volt az eredeti évszám?


2016. aug. 15. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
(((x+156)/2)-896)*19=2016
2016. aug. 15. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos jól írtad le a feladatot? Pontosan?
2016. aug. 15. 16:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Az évszám 2013 nem 2016
2016. aug. 15. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem 2014?
2016. aug. 15. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:

(((x+156)/2)-896)*19=2014 /19

((x+156)/2)-896=106 +896

(x+156)/2=1002 *2

x+156=2004 -156

x=1848

2016. aug. 15. 17:09