2016. ápr. 25. 16:17
1/3 anonim válasza:
Egy n oldalú sokszögnek n*(n-3)/2 darab átlója van, egy 2n oldalú sokszögnek 2n*(2n-3)/2 darab. A feladat azt mondja, hogy utóbbi négyszerese az előbbinek, tehát
4*n*(n-3)/2=2n*(2n-3)/2 teljesül. Triviálisan n=0 megoldás, de a feladat szempontjából azzal nem tudunk mit kezdeni, így nyugodt szívvel oszthatunk n-nel, így marad
2*(n-3)=2n-3
2n-6=2n-3
-6=-3, ez nem igaz, tehát a feladatban feltüntetett adatoknak megfelelő sokszög nem létezik.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :) Felírtam úgy az egyenletet ahogy te, csak úgy, hogy 5-szörös lett az átlók száma. (400%-KAL növekedett)és így kijött, hogy 9 az oldalak száma. :)
2016. ápr. 25. 17:04
3/3 anonim válasza:
Igen, igazad van :) Félreértettem. De örülök, ha sikerült megoldani :)