3(z-1)^2
4(z-1)^3
Az (a-b)^2 -> ( a^2-2ab+b^2 ) szabályt azt értem, de bezavar az a szorzó a zárjójel előtt. Minden tagot szorozzak be 3-al akkor? Nem igazán értem.
2016. máj. 17. 20:25
1/1 Arp Du válasza:
A szabály szerint átalakítod, és utána minden tagot beszorzol 3-mal:
(z^2 -2z*(-1) +(-1)^2) *3 =(z^2 +2z +1) *3 = 3*z^2 +6z +3
(z-1)^2 az valójában:
(z-1)^2 = (z-1)*(z-1)
és a szorzások sorrendje felcserélhető:
3*(z-1)^2 = 3*(z-1)*(z-1) = (z-1)*(z-1)*3 = ((z-1)^2)*3