Melyiket válasszam? A 168 (=2*2*2*3*7) és a 90 (=2*3*3*5) legkisebb közös többszöröse a 630. Igaz, vagy hamis?


A 168 (=2*2*2*3*7) és a 90(=2*3*3*5) legkisebb közös többszöröse a 630...

Igaz, vagy hamis?


2010. okt. 14. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
igaz
2010. okt. 14. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:
hamis.
2010. okt. 14. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:
na jó, meg is indoklom, 630 nem osztható már 4gyel sem, míg 168 osztható 8cal.
2010. okt. 14. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

"...két vagy több pozitív egész szám legkisebb közös többszörösén (röviden: lkkt) azt a legkisebb pozitív egész számot értjük, amely az egész adott számok mindegyikével osztható"


"A legkisebb közös többszöröst úgy kapjuk meg, hogy a közös és nem közös tényezőket a legmagasabb hatványon összeszorozzuk."


168 (=2*2*2*3*7) és a 90(=2*3*3*5)


lkkt = 2*2*2 * 3*3 * 5 * 7

[168, 90] = 8*9*5*7 = 2520

2010. okt. 15. 01:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem találgatni kell, hanem számolni!
2010. okt. 15. 14:07