Excel-ben milyen függvénnyel számolható ki ez a kérdés? Biztosító részére mennyi lenne a gépkocsik casco biztosítása, ha a díj 3000 Ft + újkori ár 0,5%-a, de a piros autóknál +0,2%, az Audi és Mercedes Típusnál +0,25%,2000 cm3 felett + 0,1%.

[link] (az I2 cellába)
2011. máj. 27. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Na most - biztos én vagyok a hülye -, de nem értem.


"3000 Ft + újkori ár 0,5%-a, de a piros autóknál +0,2%, az Audi és Mercedes Típusnál +0,25%,2000 cm3 felett + 0,1%."


Ezt lehet így értelmezni:

Ha 2000 cm3 feletti, akkor 0,1%

Ha az alatti, de Audi/Mercédesz, akkor 0,25

Ha egyik sem, de piros, akkor 0,2%

Ha nem is piros, akkor 0,5%.


ekkor:

=3000+HA(E1>2000;0,001;HA(C1="Audi";0,0025;HA(B1="piros";0,002;0,005)))*G1



Lehet így is értelmezni:

Ha nem piros, nem Audi, nem Mercedesz, nem 2000 feletti, akkor 3000+az újkori ár 0,5%-a; minden további (piros, Audi, Mercedesz, >2000) növeli az árat az adott százalékkal.


Ekkor:

=3000+G1*0,005+HA(B1="piros";0,002;0)*G1+HA(C1="Audi";0,0025;0)*G1+HA(E1>2000;0,001;0)*G1

2011. máj. 27. 13:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de valamiért nem fogadja el a képleteket az excel, hibát ír ki.
2011. máj. 28. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:

...pedig közvetlen az excelből másoltam át. (Ott írtam először le, hogy biztos jó legyen). Magyar vagy angol exceled van? Ha angol akkor a HA helyett értelemszerűen IF-et kell írni.


És most látom a C1="Audi"-nál természetesen oda kell írni, hogy VAGY "Mercedes".



De mit ír ki, mi a hiba?

2011. máj. 28. 19:18
 4/6 A kérdező kommentje:

Magyar az excel,valamit biztos én rontottam el. Ezt irja ki:


[link]

2011. máj. 29. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, csak most látom, hogy írtál, esetleg a tizedesvessző lehet máshogy beállítva (képen gyanús, hogy szürkék a vesszők, nem feketék, mint a szám többi része), amit én vesszőnek írtam, javítsd át pontra.
2011. máj. 30. 12:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet a fáradozásért, de sajnos még mindig nem jó. Átírtam a vesszőket, így érték hibát ad.


[link]


Mit csinálok rosszul? :-(

2011. máj. 30. 20:31