Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eltudná nekem magyarázni ezt...

Eltudná nekem magyarázni ezt valaki?

Figyelt kérdés
nem jövök rá,h mikor kell szükséges,de nem elégséges, elégséges de nem szükséges,nem szükséges és nem elégséges,és szükséges és elégséges! ha valaki eltudná nekem magyarázni,nagyon megköszönném! L/16
2010. okt. 11. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szükséges, de nem elégséges: szükséges innod az életben maradáshoz, de nem elégséges. Elégségséges (elegendő) az lenne, ha ennél is és innál is.

Elégséges de nem szükséges: szerintem ezt nem gyakran használják, én még nem találkoztam vele, de az előző pl-nál maradva: elégséges csokid van otthon, de nem szükséges az életben maradáshoz, hogy csokit egyél, elég, ha húst és zöldséget eszel.

Nem szükséges és nem elégséges: szerintem ilyen se nagyon fordul elő, de azért: nem szükséges csokit enned, és nincs is othon elégséges csokid.

Szükséges és elégséges: tudsz enni is, inni is, ez szükséges az életben maradáshoz, és elégséges is.

Azonban az elégséges csak azt jelenti, hogy van belőle elegendő, és nem azt, hogy sok van belőle. Szóval ha te megeszel napi minimum 1, de maximum 3 tábla csokit, és csak 1 tábla van otthon, akkor az elégséges, mert van csokid, de lehetne több is, akkor ehetnél többet.

2010. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon szépen! a csokis példákkal akár mikor megértek akármit :D tényleg még1szer köszönöm!^^
2010. okt. 11. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:

:D

Szívesen.

2010. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!