Valaki ezt eltudná nekem magyarázni hogyan kell megcsinálni? Mert nekem sajnos nem megy.


Ird Fel a kör egyenletét, ha középpontja O (-4 -3) sugara 6! add meg a kör általános alakját is. Ab átmérője ahol A (7 1) B (3 -5)


egyszerűn nem tudom megcsinálni!2hetet hiányoztam műtöttek hnap meg dogát irok !


2011. máj. 19. 22:47
 1/1 anonim válasza:

Függvénytáblázat.

Koordináta-geometria.

Kör egyenlete (x-y descartes koord rendszerben):

(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2


Ez az u,v koordinátájú kör egyenlete.


Írd Fel a kör egyenletét, ha középpontja O (-4 -3) sugara 6!

(x+4)^2 + (y+3)^2 = 36

Általános alak: a kör egyenlete fent.


Ezt az Ab átmérőjét nem értem. Itt most egy olyan kört kérnek aminek az átmérője az A és B távolsága lenne? És a középpontja? Az az A-t és B-t összekötő egyenes felezőpontja lenne?

2011. máj. 19. 23:14