Ird Fel a kör egyenletét, ha középpontja O (-4 -3) sugara 6! add meg a kör általános alakját is. Ab átmérője ahol A (7 1) B (3 -5)
egyszerűn nem tudom megcsinálni!2hetet hiányoztam műtöttek hnap meg dogát irok !
2011. máj. 19. 22:47
1/1 anonim válasza:
Függvénytáblázat.
Koordináta-geometria.
Kör egyenlete (x-y descartes koord rendszerben):
(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2
Ez az u,v koordinátájú kör egyenlete.
Írd Fel a kör egyenletét, ha középpontja O (-4 -3) sugara 6!
(x+4)^2 + (y+3)^2 = 36
Általános alak: a kör egyenlete fent.
Ezt az Ab átmérőjét nem értem. Itt most egy olyan kört kérnek aminek az átmérője az A és B távolsága lenne? És a középpontja? Az az A-t és B-t összekötő egyenes felezőpontja lenne?