Eltudná valaki nekem magyarázni, hogy kell megcsinálni ezt a fizika feladatot? Mert nem értem :S?

Egy 40 cm hosszú bot egyik végére 30 N, a másik végére 20 N súlyú terhet erősítettek. Hol és mekkora erővel kell tartani a botot, hogy az vízszintes helyzetében nyugalomban maradjon?
2011. máj. 22. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Röviden:van 2 erőd,ugye az egyik 20 N a másik 30N.Az a lényeg,hogy meglegyen az erőegyensúly.A 20 N legyen az F1,a 30N pedig az F2.Van külön-külön egy-egy erőkarjuk is ezeknek az erőknek ezeket keressük.a Lényeg,hogy F1 szorozva az erőkarjával ami legyen mondjuk Z1,egyenlő legyen az F2 és a Z2 szorzatával.
2011. máj. 22. 11:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és a Z1+Z2=40 cm
2011. máj. 22. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
A 20 N erőkarja 24 cm,a 30 N erőkarja 16 cm egyébként,ez a megoldás.
2011. máj. 22. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Nah hogy érthető legyen,leírom képletekkel is :D


20N*x=30N*(0,4m-x)

20x=12-30x /+30X

50x=12 /:50

x=0,24


Ezután nincsmás dolgunk,mint a 0,4-ből kivonni a 0,24-et,és hopp,meg is vannak az erőkarok.Remélem érthető,bár nemtudok magyarázni fizikát úgyvélem :)

2011. máj. 22. 11:58
 5/6 A kérdező kommentje:

őőő assszem hogy értem (NAGYONKÖSZI :) )

és akkor a 30 N-os izétől 16 cmre kell tartani a botot nem?

és honnan tudjam, hogy mekkora erővel kell?

2011. máj. 22. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán ez az ábra segít


[link]

2011. máj. 22. 13:25