Segítség, fizika 9. osztály, hogyan kell megcsinálni?


Igazából ez egy dolgozatnak a feladata. Nem ellenőriztük, de nagyon érdekelne a megoldás.

Egy diák megméri a vonat vagonjának a hosszát. A diák gyorsabban halad a vonatnál. Mikor a vonat és a diák is előre haladt, addig 17 lépés hosszúra mérte, míg amikor véget ért a peron, hátrafelé indult, és 12 lépés hosszúságúra tippelte. A kérdés egyszerű: hány lépés hosszú a vonat?


Én 14,5-öt tippeltem, de NEM, nem az átlagát kell kiszámolni.


2011. jan. 10. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is: mindig rajzolj! Sokat tud segíteni!


2 egyenletet tudsz felírni:

17=X+17v (X a vagon hossza, v a sebesség)

12v+12=X (ebből kifejezed a v-t, ami úgy néz ki, hogy v=(x-12)/12

Amit kifejeztél, beírod az elsőbe. Azt fogod kapni, hogy:

17=X+17*((X-12)/12)


Rendezed az egyenletet, és az eredmény 14.06(méter)

2011. jan. 10. 21:29