Igazából ez egy dolgozatnak a feladata. Nem ellenőriztük, de nagyon érdekelne a megoldás.
Egy diák megméri a vonat vagonjának a hosszát. A diák gyorsabban halad a vonatnál. Mikor a vonat és a diák is előre haladt, addig 17 lépés hosszúra mérte, míg amikor véget ért a peron, hátrafelé indult, és 12 lépés hosszúságúra tippelte. A kérdés egyszerű: hány lépés hosszú a vonat?
Én 14,5-öt tippeltem, de NEM, nem az átlagát kell kiszámolni.
2011. jan. 10. 21:09
1/1 anonim válasza:
Először is: mindig rajzolj! Sokat tud segíteni!
2 egyenletet tudsz felírni:
17=X+17v (X a vagon hossza, v a sebesség)
12v+12=X (ebből kifejezed a v-t, ami úgy néz ki, hogy v=(x-12)/12
Amit kifejeztél, beírod az elsőbe. Azt fogod kapni, hogy:
17=X+17*((X-12)/12)
Rendezed az egyenletet, és az eredmény 14.06(méter)