Algebra! Nagyon fontos, jó lenne ha valaki eltudná magyarázni?


Hogyan tudom ezt megldani, és mi a megoldása?



a ______ törtvonal akar lenni


[link]


2011. nov. 8. 17:40
 1/8 BKRS ***** válasza:

Az elso:

(2^8)^3 * (2^-4)^-3 * (2^5)^2 * (2^-3)^4 =

=2^24 * 2^12 * 2^10 * 2^-12 = 2^(24+12+10-12) =

=2^34

2011. nov. 8. 18:27
 2/8 A kérdező kommentje:
légy szíves valaki..
2011. nov. 8. 18:27
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi első, hálás vagyok neked :)
2011. nov. 8. 18:31
 4/8 BKRS ***** válasza:

A masodik:


128^5 * 64^-3 * (2^5)^-4 /((32)^2 * (8)^12 * (50)^-3) =

=128^5 * 64^-3 * (2^5)^-4 *(32)^-2 * (8)^-12 * (50)^3 =

=(2^7)^5 * (2^6)^-3 * (2^5)^-4 * (2^5)^-2 * (2^3)^-12 * (2 )^3* (5^2)^3 =

= 2^(5*3+6*(-3) + 5*(-4) + 5*(-2) + 3*(-12) + 3) * 5^(2*3) =2^(15-18-20-10-36+3) * 5^6 =

=2^(-66) * 5^3 = 5^3/2^66

2011. nov. 8. 18:32
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt is köszönöm, igaz a másodikat már nem annyira értem :D
2011. nov. 8. 18:43
 6/8 BKRS ***** válasza:

Mindent amit lehet 2 hatvannya alakitunk.

Ami a nevezoben volt, azt is a szorzatba irjuk es a hatvanyt szorozzuk -1-gyel. Pl osztva 50^-3 = szorozva 50^3

Az 50-et min 2*5^2-t irjuk fel es igy

50^3 = (2*5^2)^3 = 2^3 * (5^2)^3 = 2^3 * 5^6


Amugy semmi mas nem tortenik benne mint az elsoben.

2011. nov. 8. 18:57
 7/8 A kérdező kommentje:
biztos hogy az elsőnél annyi? Osztálytársamnak 2^21-en lett.
2011. nov. 8. 19:57
 8/8 BKRS ***** válasza:

Elkepzeheto.

Ha jol irtam az elso sort, akkor az en eredmenyem a jo.

Aha, szerintem az enyem a jo.

Ha beirod a google-ba, hogy

((2^8)^3 * (2^-4)^-3 * (2^5)^2 * (2^-3)^4)^(1/34)

akkor 2-t ad eredmenyul.

((2^8)^3 * (2^-4)^-3 * (2^5)^2 * (2^-3)^4)^(1/21) az meg nem ketto.

2011. nov. 8. 20:07