Egy téglatest oldalai 12 cm 15 cm és 20 cm. A hozzá hasonló téglatest térfogata 450 cm³ mekkorák az oldalai?


2023. ápr. 23. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

V/v = L^3

ebből kijön L

a, b, c * L és megkapod

2023. ápr. 23. 13:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Az oldalak: 12x, 15x, 20x.

A térfogat: 12x*15x*20x=3600x^3.

3600x^3=450

x^3=1/8

x=1/2

Az oldalak: 6, 15/2, 10.

2023. ápr. 23. 13:49