Egy téglatest éleinek aránya 7:5:3. Az összes él hossza együttesen 1m 20 cm. Mekkorák a téglatest élei? Mekkora a téglatest térfogata? Mekkora a téglatest felszíne?

2023. jan. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Ez megint egy 7-es feladat...

Meghatározod az egy egységet a fenti arányok segítségével. Felszorzod, megkapod az oldalakat, a felszínnel meg van egy képlete, abba behelyettesítesz és kész...

2023. jan. 2. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:

120-at ossz el 7:5:3 arányban (súgok: 15 felé próbáld először)

Gondolom, ha már az élek megvannak, a többi megy ;)

2023. jan. 2. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Hol akadtál el?


7x+5x+3x = 120 (cm)

15x = 120

x = 8


Ebből megvan, hogy melyik oldal hány centi. Utána csak beírod a felszín és a térfogat képletbe a számokat.

2023. jan. 2. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
4(7x+5x+3x)=120 (Az összes él ...)
2023. jan. 2. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyféle élből négy van neki. 30 cm a 120 negyede. Abból az arányokkal az élhosszak 14, 10 és 6cm.

Stb.

2023. jan. 2. 21:39