A zsírkockát, amelynek élmérete 6,5 cm, egy olyan téglalap alakú papírba csomagolták, amelynek méretei: a=28cm és b=15cm.
Számítsd ki, mennyivel nagyobb a csomagolópapír területe, mint a zsírkocka felszíne?
2022. ápr. 24. 14:34
1/1 anonim válasza:
A zsírkockát 6 darab négyzet határolja, melyek ek élhossza 6,5 cm, így ezek összterülete 6*6,5^2=253,5 cm^2, ennyi lesz a felszín is.
A csomagolópapír területe: 28*15=420 cm^2
Itt már csak a kettőt ki kell vonni egymásból: 420-253,5 = 166,5 cm^2, ennyivel nagyobb a csomagolópapír területe a zsírkocka felszínénél.