Mennyivel nagyobb a csomagolópapír területe, mint a zsírkocka felszíne?


A zsírkockát, amelynek élmérete 6,5 cm, egy olyan téglalap alakú papírba csomagolták, amelynek méretei: a=28cm és b=15cm.


Számítsd ki, mennyivel nagyobb a csomagolópapír területe, mint a zsírkocka felszíne?



2022. ápr. 24. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A zsírkockát 6 darab négyzet határolja, melyek ek élhossza 6,5 cm, így ezek összterülete 6*6,5^2=253,5 cm^2, ennyi lesz a felszín is.

A csomagolópapír területe: 28*15=420 cm^2

Itt már csak a kettőt ki kell vonni egymásból: 420-253,5 = 166,5 cm^2, ennyivel nagyobb a csomagolópapír területe a zsírkocka felszínénél.

2022. ápr. 24. 14:46