2015. okt. 19. 17:39
1/1 anonim válasza:
Térfogata: 1*x * 3*x * 5*x = 15 * x³ ◄ ①
Felszíne: 2 * (1*x * 3*x) + 2 * (1*x * 5*x) + 2 * (3*x * 5*x) = 6 * x² + 10 * x² + 30 * x² = 46 * x² ◄ ②
A feladat szerint ① = ②, tehát
15 * x³ = 46 * x²
15 * x = 46
x = 46/15 ≈ 3,0666…
V á l a s z :
1. éle: 1*x ≈ 1 * 3,0666 ≈ 3,0666 (pontosan: 46/15)
2. éle: 3*x ≈ 3 * 3,0666 ≈ 9,1998 (pontosan 3 * 46/15 = 46/5)
3. éle: 5*x ≈ 5 * 3,0666 ≈ 15,333 (pontosan 5 * 46/15 = 46/3)
E l l e n ő r z é s :
Térfogat: 46/15 * 3*46/15 * 5*46/15 = 97336/225
Felszín: 2 * (1*46/15 * 3*46/15) + 2 * (1*46/15 * 5*46/15) + 2 * (3*46/15 * 5*46/15) = 97336/225