Köszi szépen előre is2015. szept. 8. 06:46
1/2 anonim válasza:
Pitagorasz tétellel tudod kiszámolni. Elsőnek is rajzolj egy téglatestet és nevezd el a csúcsait. Az ABCD oldalára felírhatod:
AC^2=AB^2+BC^2
ABEF oldala
AF^2=AB^2+BF^2
a főátlót pedig AFGD téglalap átlója lesz, vagyis
AG^2=AF^2+FG^2
A téglateste így neveztem el: [link]
(tudom h ez egy kocka írd át egy téglatestre)
2/2 anonim válasza:
Ha fogsz egy háromszöget ahol az egyik él a testátló a harmadik csúcs pedig a téglatest egyik olyan csúcsa ami nincs rajta a testátlón akkor a kérdés a magasság ebbe a csúcsba. A testátló hosszát tudjuk: sqrt(4*4+5*5+20*20), a háromszög másik két oldala hasonlóan Pithagorász tételből adódik (mindkettő egy-egy téglalap átlója), Heron képletbe beleteszed a három oldalt, kiköpi a háromszög területét, leosztod a testátló hosszával, kész.