Sziszka7249 kérdése:

Egy téglatest A csúcsából kiinduló élei 4cm,5cm és 20cm hosszúságúak. Mekkora az A csúcsból kiinduló testátló távolsága a téglatest csúcsaitól?

Köszi szépen előre is

2015. szept. 8. 06:46
 1/2 anonim válasza:

Pitagorasz tétellel tudod kiszámolni. Elsőnek is rajzolj egy téglatestet és nevezd el a csúcsait. Az ABCD oldalára felírhatod:

AC^2=AB^2+BC^2

ABEF oldala

AF^2=AB^2+BF^2

a főátlót pedig AFGD téglalap átlója lesz, vagyis

AG^2=AF^2+FG^2


A téglateste így neveztem el: [link]

(tudom h ez egy kocka írd át egy téglatestre)

2015. szept. 8. 10:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fogsz egy háromszöget ahol az egyik él a testátló a harmadik csúcs pedig a téglatest egyik olyan csúcsa ami nincs rajta a testátlón akkor a kérdés a magasság ebbe a csúcsba. A testátló hosszát tudjuk: sqrt(4*4+5*5+20*20), a háromszög másik két oldala hasonlóan Pithagorász tételből adódik (mindkettő egy-egy téglalap átlója), Heron képletbe beleteszed a három oldalt, kiköpi a háromszög területét, leosztod a testátló hosszával, kész.
2015. szept. 9. 05:30