Sziszka7249 kérdése:

Egy téglatest testátlója 7cm, az alaplap területe 6cm^, kerülete 10cm. Mekkorák az élei?

Köszi

2015. szept. 7. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy téglatestről van szó, akkor az alaplap is téglalap. Így ha ismered annak területét és kerületét, számolhatod az alaplap éleit.

Most számold ki Pitagorasz-tétellel az alaplap átlóját. Így már tudod a testátlót(átfogó), az alaplap átlóját(befogó), csak a téglatest harmadik éle(befogó) ismeretlen, újabb Pitagorasz-tétellel megoldod.

Szivi.

2015. szept. 7. 19:12
 2/2 Bugya Péter ***** válasza:

T=6cm2

K=10 cm

d=7 cm

T=a*b 6=a*b

K=2(a+b) 10=2(a+b) 5=a+b 5-b=a

6=(5-b)*b

6=5b-b^2

0=b^2-5b+6

b1=2 a1=3

b2=3 a2=2


d^2=a^2+b^2+c^2

7^2=3^2+2^2+c^2

c=6

2015. szept. 8. 11:14