2015. máj. 13. 22:42
1/2 anonim válasza:
Készítesz egy rajzot, az alapot A, B, C és D-vel, jelölöd, és V lesz a gúla csúcsa. A palástot alkotó háromszög magassága VM.
A gúla magassága VO.
Tudjuk, hogy az OMV szög 75 fok, amiből következik, hogy az OVM szög 15 fok.
Sin 15=OM/VM
0,24=OM/VM
VM=5/0,24=21 cm
Az ABV háromszögben VM a magasság és AM=MB=5 cm
Pitagorasz tétellel kiszámítható, hogy:
AV^2=AM^+VM^2
Innen AV=gyök alatt(25+441)=gyök alatt 466= 21,6 cm
Tehát a gúla oldaléle 21,6 cm.
Felszíne:
F=T_a+T_p
T_a=alapterület és T_p=a gúla palástjának területe
T_a=10*10=100 cm^2
T_p=4*AB*VM/2=2*10*21=420 cm^2
F= 100+420=520 cm^2
2/2 anonim válasza:
Elvileg jó, számszerűen rossz a megoldás. :-)