7. -es matek! Egy téglatest minden éle 2:5 m. (A 2:5 törtszámmal, tehát kettő ötöd) Mi a neve ennek a téglatestnek? Mennyi a felszíne és a térfogata? 5-ös vagyok matekból, de h ez mi, nem tudok rájönni.


2015. máj. 10. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez 1 kocka. 2/5m=4dm=40cm

A=6aˇ2=96dm

V=aˇ3=64dm

2015. máj. 10. 10:26
 2/3 bongolo ***** válasza:

Úgy, ahogy #1 írta, csak megpróbálom szebben leírni (kiírva a négyzetet, köböt)


Kocka oldala: a = 2/5 m = 4 dm

Felszín: A = 6a² = 96 dm²

Térfogat: V = a³ = 64 dm³

2015. máj. 10. 11:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is erre tippeltem, de nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 10. 11:46