2011. szept. 8. 16:14
1/1 anonim válasza:
Készítettem egy ábrát, hogy a betűzéssel lehessen mindenre hivatkozni:
Ezen már az oldalak hossza is be van jelölve, mert én így kezdeném. Térdeli Pitagorasz-tétellel
(3a)^2+(4a)^2+(5a)^2 = 20^2 .Ebből a = 2*gyök2
A kérdezett szögek enélkül is mennek. Hogy folytassuk?
Ezzel vagy enélkül?