2009. nov. 9. 16:09
1/4 A kérdező kommentje:
Légyszí sürgős lenne
2009. nov. 9. 16:17
2/4 anonim válasza:
A = 2(ab + ac + bc), V = abc, a = a, b= 3a, c = 5a
2(a3a + a5a + 3a5a) = a3a5a
2(3a^2 + 5a^2 + 15a^2) = 15a^3
46a^2 = 15a^3
46/15 = a
Ell:
a = 46/15, b= 46/5, c = 46/3
A = 2(46/15*46/5 + 46/15*46/3 + 46/5*46/3) = 2(48668/225) = 97336/225
V = 46/15*46/5*46/3 = 97336/225
3/4 anonim válasza:
12-es matek :)
Épp pár napja csináltam ezt a feladatot :D
4/4 anonim válasza:
Szószerint ugyan ez a feladat kellett nekem is, és megtaláltam. Kösz srácok! :D