1 téglatest éleinek arány 1:3:5 felszínének és térfogatának mérőszáma egyenlő mekkorák az élek? Ezt hogy kell megoldani?

2009. nov. 9. 16:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Légyszí sürgős lenne
2009. nov. 9. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A = 2(ab + ac + bc), V = abc, a = a, b= 3a, c = 5a

2(a3a + a5a + 3a5a) = a3a5a

2(3a^2 + 5a^2 + 15a^2) = 15a^3

46a^2 = 15a^3

46/15 = a


Ell:

a = 46/15, b= 46/5, c = 46/3


A = 2(46/15*46/5 + 46/15*46/3 + 46/5*46/3) = 2(48668/225) = 97336/225

V = 46/15*46/5*46/3 = 97336/225

2009. nov. 9. 16:44
 3/4 anonim válasza:

12-es matek :)


Épp pár napja csináltam ezt a feladatot :D

2009. nov. 22. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Szószerint ugyan ez a feladat kellett nekem is, és megtaláltam. Kösz srácok! :D
2012. okt. 17. 17:50