Hogy kell egy ilyen paraméteres egyenletet megoldani? A feladat: 2px^2-6px-x+3=0.


2023. márc. 26. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Használod a másodfokú megoldóképletet.
2023. márc. 26. 15:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha p=0, akkor x+3=0 => x=-3 megoldás


Ha p nem 0, akkor a egyenlet másodfokú egyenlet:

2p*x^2-(6p+1)*x+3=0

A diszkriminánsa:

D=(6p+1)^2-24p=36p^2+12p+1-24p=36p^2-12p+1=(6p-1)^2


x1=(6p+1+6p-1)/(4p)=3

x2=(6p+1-6p+1)/(4p)=1/(2p)

2023. márc. 26. 19:01