2023. márc. 26. 15:52
1/2 anonim válasza:
Használod a másodfokú megoldóképletet.
2/2 anonim válasza:
Ha p=0, akkor x+3=0 => x=-3 megoldás
Ha p nem 0, akkor a egyenlet másodfokú egyenlet:
2p*x^2-(6p+1)*x+3=0
A diszkriminánsa:
D=(6p+1)^2-24p=36p^2+12p+1-24p=36p^2-12p+1=(6p-1)^2
x1=(6p+1+6p-1)/(4p)=3
x2=(6p+1-6p+1)/(4p)=1/(2p)