Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika Házifeladatom. Elmagyar...

Fizika Házifeladatom. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Fizikából a holnapi napra kellene megcsinálnom ezt a két feladatot. (jegyet kapunk rá). A feladatoknál részletesen le kell írnom hogyan kaptam meg az eredményt. A MEGOLDÁSOK BENNE VANNAK a könyvemben de azzal nem sokat érek mivel nem értem hogyan jöttek ki. Kérem akinek van ideje és érti ezeket írja le. Előre is köszönöm a válaszokat!



Egy személyvonat 72 km/h sebességgel halad. A szomszédos pályán egy 100m hosszú tehervonat 36km/h sebeséggel jön a személyvonattal ellentétes irányban.


1 Mekkora a személyvonat sebessége a parthoz viszonyítva?

2 Mekkora a tehervonat sebessége a személyvonathoz rögzített vonatkoztatási rendszerben?

3 Mennyi ideig látja a személyvonat ablakán merőlegesen kinéző utas a tehervonatot?

4 Mennyi ideig látja önmaga mellett a tehervonat vezetője a 200m hosszú személyvonatot?

5. Mennyi ideig látja a személyvonatban ülő megfigyelő a tehervonatot ,ha az a személyvonattal egy irányba halad 36km/h sebességgel?


Végeredménye:

1 A két vonat egymáshoz viszonyított sebessége 30m/s nagyságú

2 AZ egymáshoz viszonyított sebesség most is 30m/s

3 A 100m-t ezzel a viszonylagos sebeséggel 3,33s alatt teszik meg tehát ennyi ideig látja az utas a tehervonatot.

4 Az út 200m így az idő 6,66s

A relatív sebesség most 10m/s , így a 100m hosszú tehervonat mellet 10s alatt halad el a személyvonat.



A folyó partján egymástól 50km távolságra lévő két város között hajó közlekedik.. A folyó sodrának irányában 2 óra, az áramlással szemben 3 óra a menetidő. Határozzuk meg a folyó vizének a sebességét és a hajónak a vízhez viszonyított sebességét!


Végeredménye:

(v+c)×t1 =50km és (v-c)×t2 =50km v=125/6 km/h és c=25/6 km/h.


2010. okt. 7. 11:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
te olyan egy buta gyerek vagy összes válaszodat lepontozom csak húzz el innen!!!!!!!!
2010. okt. 8. 17:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Kemény vagy apám! Lepontozol, hú-hú-húúúú! Jajj, mi lesz velem?


Megsúgom, a helyes válasz részedről a


"Köszönöm, hogy megpróbáltad elmagyarázni, vetted az időt, a fáradtságot, de sajnos én túl hülye vagyok ahhoz, hogy megértsem."

2010. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Habár a kérdező annyira nem tűnik nekem korrektnek, én köszönöm neked kedves válaszoló, hogy ezeket leírtad, először nem igazán értettem, most viszont már minden tiszta, és könnyen megoldottam már az első pár példának a megértésével is a feladatot. :)
2015. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor pontozd fel! ;) A kérdező úgyis lehúzott... jajj-jajj, nekem...
2015. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!